16 maja 2017

Córki Misjonarki Miłości Boskiego Dzieciątka z Pragi


Córki Misjonarki Miłości Boskiego Dzieciątka z Pragi (HMADIP)
Daughters Missionaries of Love of Divine Infant of Prague
Figlie Missionari dell'Amore del Divino Infante di Praga
Hijas Misioneras del Amor del Divino Infante de Praga


Data i miejsce założenia:
2012 rok – Kolumbia

Założyciel:
o. Mario HerreraLiczba sióstr na świecie: brak danych
Córki Misjonarki Miłości Boskiego Dzieciątka z Pragi obecne są w krajach: Kolumbia.
Dom generalny: Kolumbia (Chiquinquirá)


Habit aktualny:

Beżowy habit przepasany białym sznurem, ciemno-brązowy szkaplerz
z wyszytym na piersi Dzieciątkiem Jezus, beżowy pektoralik, na głowie beżowy welon, na piersi zawieszony medalik, przy boku różaniec.Używany także habit z niebieskim szkaplerzem z wyszytym na piersi herbem zgromadzenia.
Duchowość:
Zgromadzenie określa swój charyzmat jako: przywrócenie i zachowanie godności umiłowanych dzieci Bożych od momentu poczęcia aż do ich powrotu do Ojca poprzez miłość i czułość Boskiego Dzieciątka z Pragi.
Charyzmat ten wypełniany jest poprzez modlitwę i posługę apostolską: duchowe macierzyństwo wobec kapłanów i osób konsekrowanych, działania w obronie życia na wszystkich jego etapach i troska o matki, modlitwa za dusze w czyśćcu cierpiące.
Eucharystia jest fundamentem życia duchowego zgromadzenia, siostry starają się odwzorować w sobie cnoty Dzieciątka Jezus: zaufanie, czystość, skromność, opuszczenie i zapomnienie o sobie. Ponadto zgromadzenie cechuje się głęboką miłością do Matki Bożej, jedność z Kościołem poprzez zgłębianie Pisma Świętego, wierność Magisterium i doktrynie katolickiej oraz przestrzeganie wytycznych Kościoła w osobach papieża i biskupów.Działalność:
Siostry otaczają duchową opieką kapłanów i osoby zakonne w drodze do świętości i potrzebach duchowych, bronią życia szczególnie dzieci nienarodzonych zagrożonych aborcją przez wspomaganie matek w ciąży, pomagają leczyć rany duchowe i psychiczne kobietom zmagającym się z syndromem poaborcyjnym, otaczają modlitewną opieką zmarłych i uwrażliwiają innych na potrzebę modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące. 
Ponadto siostry przygotowują do przyjęcia sakramentów świętych, prowadzą grupy powołaniowe dla młodzieży oraz rekolekcje powołaniowe i przedmałżeńskie, opiekują się osobami starszymi, wspierają działania Fundacji Dzieciątka Jezus z Pragi, która aktualnie prowadzi kuchnię dla ubogich dzieci, różne programy zdrowotne oraz edukacyjne.


Historia:
Córki Misjonarki Miłości Boskiego Dzieciątka z Pragi to publiczne stowarzyszenie wiernych powstałe w 2012 roku w diecezji Chiquinquirá w Kolumbii z inicjatywy o. Mario Herrera.
Założyciel zgromadzenia niedługo po święceniach kapłańskich otrzymał zadanie zorganizowania nowej parafii i zbudowania świątyni, która później stała się sanktuarium Dzieciątku Jezus z Pragi. Miłość do Świętego Dzieciątka skłoniła kapłana do podjęcia działań zainspirowanych Jego duchem.
Pragnienie to znalazło swój wyraz w założonym w 2008 roku Stowarzyszeniu Świeckich Misjonarzy Miłości Boskiego Dzieciątka z Pragi, którego celem była troska o godność człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Z pracy tej zrodziła się wspólnota zakonna Córek Misjonarek Miłości Boskiego Dzieciątka z Pragi, w trakcie formacji jest również gałąź męska.Strony www:
www.divinoinfantedepraga.org/misioneros.html