3 lutego 2016

Misjonarki Miłości Chrystusowej


Siostry Misjonarki Miłości Chrystusowej (SMAC)
Sorelle Missionarie dell Amore di Cristo
Missionary Sisters of the Love of Christ (SMAC Sisters)
Hermanas Misioneras del Amor de Cristo
Irmãs Missionárias do Amor de Cristo
Sœurs Missionnaires de l'Amour du Christ
Missionsschwestern der Liebe Christi


Data i miejsce założenia:
1994 rok - Włochy

Założycielka:
m. Nanda GiamberardiniLiczba sióstr na świecie: brak danych
Misjonarki Miłości Chrystusowej obecne są w krajach: Włochy, Filipiny, Burundi. 
Dom generalny: Włochy (San Severino Marche)

Habit aktualny:

Jasno-niebieska bluzka, ciemno-niebieska kamizelka i spódnica, na głowie granatowy welon, na piersi zawieszony na łańcuszku krzyżyk.
Bez welonów - nowicjuszki; strój beżowy - postulantki.
Duchowość:
Charyzmat zgromadzenia zawiera się w jego nazwie. Zakonnice starają się żyć jak prawdziwe siostry, w prawdziwej jedności ze sobą. Wzorem doskonałej jedności jest Trójca Święta, wzajemna miłość i oddanie się Boskich Osób: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Siostry pamiętają, że są stworzona na obraz i podobieństwo Trójjedynego Boga, który jest komunią miłości. Wzorują się także na przykładzie pierwszych wspólnot chrześcijańskich, które miały jedno serce i jedną duszę, w których trwano w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwie. Siostry dbają o potrzeby współsióstr, dzielą ze sobą radości i smutki. Kolejnym przykładem życia w jedności jest Święta Rodzina z Nazaretu, w której królowała miłość i delikatność oraz radość. Rodzina z Nazaretu była najszczęśliwszą rodziną w historii ludzkości, ponieważ żyła w obecności Boga. Siostry starają się tworzyć prawdziwą rodzinę dzięki obecności Boga, który jest ich radością. Szczególnym wzorem cnót jest dla nich Matka Boża.
Siostry powołane są również, aby być misjonarkami, aby głosić Słowo Boże i przyjście Jego Królestwa, wszędzie tam gdzie wzywa je posłuszeństwo zakonne, przede wszystkim poprzez życie pełnią charyzmatu zgromadzenia. W czasach, w których świat stracił poczucie Boga, starają się ukazywać, że jest możliwe życie wartościami ewangelicznymi oraz prawdziwą siostrzaną miłością.
Życie duchowe sióstr obejmuje także kontemplację miłości Chrystusa, miłości do tłumów, które nauczał, w Getsemani, kiedy ofiarował się Ojcu, aby spełnić Jego wolę, ponadto w przebitym na Krzyżu Sercu Jezusa, z którego wypłynęła Krew i Woda - symbole sakramentów Kościoła, w darze z samego siebie w Sakramencie Eucharystii. Siostry troszczą się, aby wszystko czynić z miłości do Chrystusa oraz miłość okazywać wszystkim ludziom.Działalność:
We Włoszech zakonnice pomagają w pracy parafialnej, katechizują, angażują się w duszpasterstwo młodzieżowe oraz powołaniowe, posługują ludziom chorym. Na Filipinach prowadzą dom dla dzieci porzuconych lub żyjących w skrajnym ubóstwie zapewniając im środki do życia, edukację, opiekę medyczną, w Burundi włączają się w pracę misyjną.


Historia:
Siostry Misjonarki Miłości Chrystusowej powstały w 1994 roku we Włoszech. Założyła je m. Nanda Giamberardini pod wpływem głębokiego pragnienia, by żyć we wspólnocie sióstr na wzór jedności i miłości Osób Trójcy Świętej. Dom macierzysty zgromadzenia znajduje się w San Severino Marche.

Strony www:
http://sorellesmac.jimdo.com