7 października 2011

Córki św. Franciszka z Asyżu

.
Córki Św. Franciszka z Asyżu (FSF)
Daughters of St. Francis of Assisi
Figlie di San Francesco d'Assisi
Hijas de San Francisco de Asis
Filhas de São Francisco de Assis
Filles de Saint François d'Assise
Töchter des heiligen Franziskus von Assisi


Data i miejsce założenia:
1922 rok - RPA

Założyciel:
bp Michael Adalbero Fleischer CMMLiczby: brak danych
Córki Św. Franciszka z Asyżu obecne są w krajach: RPA.
Dom generalny: RPA (Anerley)


Habit aktualny:

Biały habit przepasany białym sznurem, biały szkaplerz z kołnierzykiem o rogach zaokrąglonych; na głowie czarny welon z białą wypustką, na piersi krzyż, przy boku koronka franciszkańska.
Charyzmat:
Podstawowym celem zgromadzenia jest wysławianie Boga poprzez naśladowanie Chrystusa ubogiego i ukrzyżowanego. Żyjąc ewangelicznym przesłaniem siostry wezwane są do nieustannego nawracania się. Wierne swojemu powołaniu stają się świadectwem wiary dla bliźnich, zwłaszcza ubogich.
Swoje życie poświęcają służbie ewangelizacji. Na tej drodze siostry szerzą katolicką wiarę oraz chrześcijańską pomoc. Córki św. Franciszka z Asyżu służą Bogu w pracy duszpasterskiej, w domach opieki, a także jako pielęgniarki, opiekunki dzieci, odwiedzają więźniów i dzielą się z nimi Dobrą Nowiną. Historia:
Zgromadzenie zostało założone w 1922 roku w RPA przez bp. Michaela Adalbero Fleischer’a CMM przy pomocy m. Aemiliany Ambruster - Misjonarki Najdroższej Krwi. Dom macierzysty znajduje się w Anerley w diecezji Mariannhill. Aktuanie jest zgromadzeniem na prawie diecezjalnym.

Strony www:
Daughters of St. Francis of Assisi (South Africa) Aktualizacja: 11.06.2016