7 stycznia 2018

Kapłańskie Pomocnice od Najświętszego Sakramentu


Zgromadzenie Sióstr Kapłańskich Pomocnic od Najświętszego Sakramentu
Congregation of the Sisters Auxiliaries of the Blessed Sacrament
Congregazione delle Suore Sacerdoti Ausiliarie del Santissimo Sacramento
Congregación de las Hermanas Auxiliares Sacerdotales del Santísimo Sacramento

Data i miejsce założenia:
1966 rok - USA

Założycielka:
m. María DufresneLiczba sióstr na świecie: brak danych
Kapłańskie Pomocnice od Najświętszego Sakramentu obecne są w krajach: Kolumbia, USA.
Dom generalny: Kolumbia (Chía)


Habit aktualny:

Niebieski bezrękawnik, biała bluzka, niebieski żakiet z białym obszyciem, na głowie niebieski welon z białą wypustką, na piersi zawieszony medalik z wizerunkiem kapłańskich dłoni unoszących Hostię nad Kielichem oraz słowami: Laudetur Jesus SacerdosDuchowość:
Celem zgromadzenia jest oddanie czci i uwielbienia Jezusowi Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi w Eucharystii i Jego kapłanach oraz służbie Świętej Matce Kościołowi. Siostry żyją we wspólnocie i poświęcają się Bogu na drodze ubóstwa, czystości i posłuszeństwa.
Konkretnym wyrazem charyzmatu sióstr jest duchowa pomoc w uświęcaniu kapłanów i kandydatów do kapłaństwa. Starają się one być adoratorkami w duchu i prawdzie, które ofiarują się Panu Jezusowi Wiecznemu Kapłanowi w Najświętszym Sakramencie w intencji uświęcenia kapłanów. Drugim aspektem powołania sióstr jest pomoc księżom w pracy duszpasterskiej poprzez gorliwą i oddaną służbę.
Adoracja Najświętszego Sakramentu stoi w centrum duchowości zgromadzenia i stanowi pokarm dla apostolatu zakonnic. Codzienność sióstr polega na naśladowaniu Najświętszej Maryi Panny, pierwszej Pomocy Kapłańskiej, w służbie Panu Jezusowi Najwyższemu Kapłanowi.


Działalność:
Siostry pełnią posługę apostolską w domach biskupich i kapłańskich, w seminariach duchownych i na plebaniach. Ponadto pomagają w duszpasterstwie parafialnym poprzez katechizację, przygotowywanie do przyjęcia Sakramentu Chrztu Św. i Bierzmowania, prowadzeniu modlitwy różańcowej i Liturgii Godzin w świątyniach, a także troskę o piękno kościołów, dekorowanie i przygotowywanie ich do celebracji liturgicznych.

Historia:
Zgromadzenie Sióstr Kapłańskich Pomocnic od Najświętszego Sakramentu zostało powołane do życia w 1966 roku w Madison, w stanie Wisconsin w USA. Jego założycielką jest m. María Dufresne. Główna siedziba wspólnoty została jednak przeniesiona do Chía w Kolumbii i właśnie w tym kraju posługuje dziś większość sióstr, choć nadal posiadają one swój dom w Stanach Zjednoczonych w diecezji Madison, w której zgromadzenie zostało założone.

Strony www:
http://hermanasauxiliaressacerdotales.blogspot.com