23 października 2013

Misjonarze Pojednania


Misjonarze Pojednania Pana Cudów (MRSM)
Misioneros de la Reconciliación del Señor de los Milagros
Missionários de Reconciliação do Senhor dos Milagres
Missionaries of Reconciliation of the Lord of Miracles
Missionari di Riconciliazione del Signore dei Miracoli
Missionnaires de la Réconciliation du Seigneur des Miracles


Data i miejsce założenia:
1987 rok - Peru

Założyciele:
o. Felipe Fierro Badillo
o. Pío Román Aliaga

Liczby: brak danych
Misjonarze Pojednania obecni są w krajach: Peru
Dom generalny: Peru


Habit aktualny:

Fioletowy habit przepasany czarnym paskiem, fioletowy szkaplerz z kapturem.

Duchowość:
Pan Cudów
Celem Misjonarzy Pojednania jest oddać się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, w którym człowiek został pojednany z Bogiem. To dzieło pojednania Pana Jezusa chcą kontynuować aż po krańce ziemi, stając się posłusznym narzędziem w rękach Boga dla zbawienia ludzkości.
Pojednanie i pokutę, które symbolizuje ich fioletowy habit zakonny, traktują jako dar Boży i wymóg życia chrześcijańskiego. Szczególnym środkiem apostolskim jest sprawowanie sakramentu Spowiedzi Świętej, w którym człowiek otrzymuje przebaczenie od Boga i jedna się z Nim.
W duchowości zgromadzenia szczególne miejsce zajmuje nabożeństwo do Pana Cudów, cudownego wizerunku Chrystusa Ukrzyżowanego czczonego w sanktuarium w Limie. Właśnie kult związany z wizerunkiem Pana Cudów – Boga, który nigdy nie opuszcza – jest źródłem charyzmatu Misjonarzy Pojednania.


Działalność:
Swoją działalnością apostolską zgromadzenie włącza się w misyjny wymiar Kościoła, kierując ją przede wszystkim do ludzi zmarginalizowanych, środowisk, w których wiara słabnie, jest zagrożona przez sekty, skonfliktowanych lub do miejsc, gdzie Chrystus pozostaje nieznany. Wszędzie tam bracia starają się pomóc ludziom odnaleźć prawdziwy sens życia w Panu Jezusie.


Historia:
Wspólnota powstała w 1987 roku w Limie, stolicy Peru. Założyli ją o. Felipe Fierro Badillo i o. Pío Román Aliaga, opierając duchowość na wizerunku Pana Cudów cieszącego się dużym nabożeństwem wśród Peruwiańczyków. Od 1992 roku wspólnota jest publicznym stowarzyszeniem wiernych zatwierdzonym przez arcybiskupa Limy.

Strony www:
brak
email: mrsm-pe@hotmail.com